Pomoc

Status usług, Komunikaty techniczne, Poradniki, Aktualności

Pomoc

Dodatkowe informacje

Z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji na temat oferowanych usług:

telefon: (52) 522 23 52
email: kontakt@statnet.pl

Opinie

dotpay

[2014-04-18] Debian 6 EOL (end of life) - czas na aktualizację


Jeżeli STATNET administruje serwerem dedykowanym / VPS z którego korzystacie (usługi: Hosting dedykowany, Serwer VPS / dedykowany z administracją) to najprawdopodobniej jest to Debian Linux w wersji 6. Korzystamy z systemu Debian ze względu na jego stabilność, elastyczność a także rozsądne koszty utrzymania. Debian jest systemem open source tak więc aktualizacje systemu są publicznie dostępne. Wkrótce jednak kończy się okres kiedy dostępne będą aktualizacje systemu dla wersji 6. Oznacza to, że wszystkie systemy działające pod kontrolą tego systemy powinny być zaktualizowane do wersji Debian 7, w przeciwnym wypadku serwer może być narażony na błędy wynikające z braku aktualizacji oprogramowania.

Debian 7 został wydany 4 Maja 2013. Aktualizacje dla wersji 6 zostaną zakończone 4 Maja 2014, rok po wydaniu wersji 7. Wszystkie serwery korzystające z systemu Debian 6 powinny zostać zaktualizowane przed tą datą.

Jeżeli STATNET administruje serwerem aktualizacja systemu jest wliczona w miesięczną opłatę. Aktualizacja została już wykonana lub zostanie wykonana w najbliższym czasie. Aktualizacje wykonujemy w godzinach 5:00 - 7:00 tak aby nie zakłócać funkcjonowania usług. Po aktualizacji weryfikujemy działanie wszystkich usług.

Więcej informacji na temat wydań systemu Debian znajduje się pod adresem http://www.debian.org/releases/